Kullanım Koşulları


Yükümlülüklerinizi ve yasal haklarınızı etkileyen bu kullanım koşullarını ve gizlilik politikasını dikkatlice okuyunuz. Yazılanları kabul etmiyorsanız hizmetimizi kullanmayınız.

Hizmetlerimize veya herhangi bir bölümüne erişerek veya bunları kullanarak; Kullanım Koşulları, Gizlilik Politikası, yürürlükteki tüm yasalar ve düzenlemelere bağlı kalmayı kabul etmiş sayılırsınız. Kişisel verilerinizi nasıl topladığımızı, kullandığımızı, işlediğimizi ve koruduğumuzu öğrenmek için lütfen Gizlilik Politikasını okuyunuz.

Bu şartları kabul etmiyorsanız, derhal hizmetlerimize erişmeyi veya bunları kullanmayı bırakmalısınız. Hizmetler; BorsaDEX'in altyapı olarak kullandığı TomoX protokolünü, TomoChain A.Ş.’nin sahip olduğu ve işlettiği uygulamaları da kapsar: TomoWallet, TomoScan, TomoMaster, TomoIssuer, TomoRelayer, TomoStats, TomoBridge ve diğer ürünler.

Kripto para(lar), para birimi birimleri üretimini düzenlemek ve para biriminin transferini doğrulamak için ve merkez bankasından bağımsız olarak çalışan şifreleme tekniklerinin kullanıldığı, belirteç/token olarak da adlandırılan dijital bir para birimi anlamına gelir.

İşbu koşullarda yer alan hükümleri istediğimiz zaman, herhangi bir nedenle değiştirme, değiştirme, ekleme veya kaldırma hakkımızı saklı tutarız.

UYGUNLUK

Hizmetlerimizi yalnızca kendi ülkenizdeki yasalar uyarınca izin verilmesi durumunda kullanabilirsiniz. Lütfen bu koşulların sizin için geçerli olan tüm yasalara, kurallara ve düzenlemelere uygun olduğundan emin olun.

Hizmetlerimizi Yasaları Çiğnemek İçin Kullanmayın

Hizmetlerimizi kullanırken herhangi bir yasayı ihlal etmeyeceğinizi kabul edersiniz. Bu, sizin için geçerli olabilecek yerel, bölgesel, eyalet, federal, ulusal veya uluslararası yasaları içerir. Hizmetlerimizi, yasa dışı kumar oynama, dolandırıcılık, kara para aklama veya terörist faaliyetler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere yasadışı faaliyetler için ödeme yapmak, desteklemek veya başka bir şekilde işlemek için kullanmayacağınızı kabul edersiniz. Kara para aklamaya katılarak veya terörist faaliyetleri finanse ederek bu sözleşmeyi veya diğer düzenleyici gereklilikleri ihlal ettiğinizi tespit edersek, orantılı disiplin cezası alabilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir üçüncü tarafı, bu bölüm kapsamında yasaklanan faaliyetlerden herhangi birine katılmaya teşvik etmemeyi de kabul edersiniz.

SINIRLAMA VE SORUMLULUK REDDİ

Cüzdan özel anahtarınızın ve anımsatıcı (kurtarma/yedek) ifadelerin güvenliğini sağlamaktan yalnızca siz sorumlusunuz. Cüzdan adresinizi, anımsatıcı (yedek) ifadenizi ve özel anahtar erişim bilgilerinizi güvenli tutmalısınız. Bunun yapılmaması, cüzdan ile ilişkili kripto para birimlerinin kontrolünün kaybıyla sonuçlanabilir.

BorsaDEX Cüzdan Şifrenizi Size Sağlayamaz

Hizmetlerimiz cüzdan adresinizi saklayabilir, ancak cüzdan şifrenizi, şifreli/şifresiz özel anahtarınızı veya cüzdanınızla ilişkili anımsatıcı (yedek) ifadenizi almaz veya saklamaz. Bu nedenle, cüzdan şifresini geri alma konusunda size yardımcı olamayız. Orijinal şifrenizi hatırlayamazsanız cüzdanınız için yeni bir şifre oluşturamayız. Cüzdan şifreniz kaybederseniz, adresle ilişkilendirdiğiniz kripto para birimlerinin erişilemeyeceğini kabul edersiniz.

Kripto Para İşlemleri

BorsaDEX'deki tüm işlemler, TomoChain blokzincirine kaydedilir. Hizmetlerimizi kullanarak, yaptığınız işlemlerin ağda yaşanacak problemlerden dolayı TomoChain masternodeları tarafından tamamlanamayabileceğini veya geciktirilebileceğini kabul edersiniz.

İşlem ayrıntıları hizmetler aracılığıyla gönderildikten sonra, işleminizi iptal etmenize veya başka bir şekilde değiştirmenize yardımcı olamayız. Bir işlemi başlatmadan önce, cüzdan ve/veya gazınızda yeterli bir bakiye olduğundan emin olun. Hesabınızla ilişkili yetersiz fon veya gaz nedeniyle başarısız işlemlerden sorumlu olmayacağımızı kabul edersiniz.

Aşağıdakiler üzerinde hiçbir kontrol veya herhangi bir işlem yapma görevimiz olmadığını anlar ve kabul edersiniz:

- Hizmetleri kullanırken karşılaşabileceğiniz kripto paraların işlenmesindeki hatalar, kesintiler, hatalar veya gecikmeler

- Donanım, yazılım ve internet bağlantılarının başarısız olma riski

- Hizmetlerimizin için kullandığımız yazılıma kötü amaçlı başka bir yazılımın bulaşma riski

- Üçüncü tarafların, cüzdan adresiniz, özel anahtarınız ve anımsatıcı (yedek) ifade dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere cüzdanınızda saklanan bilgilere yetkisiz erişim elde etme riski

- TomoChain ağlarında bilinmeyen güvenlik açıkları veya beklenmedik değişiklikler riski

- Kullanıcı tarafından kripto para birimiyle ilgili herhangi bir hata; örneğin unutulmuş şifreler ve yanlış cüzdan adreslerine gönderilen ödemeler

- TomoChain'in ve/veya kripto para birimiyle ilgili yazılım veya hizmetlerin, örneğin bozuk cüzdan dosyası, yanlış yapılandırılmış işlemler, güvenli olmayan şifreleme kitaplıkları, cüzdanı etkileyen kötü amaçlı yazılım ve/veya kripto para birimiyle ilgili yazılım veya hizmetler gibi yazılım sorunları

- Herhangi bir kripto para birimi ile ilgili yazılım veya hizmetin kullanıcısının donanımındaki teknik arızalar, örneğin, hatalı veya hasarlı bir depolama cihazından kaynaklanan veri kaybı

- Kullanıcı tarafından kripto para birimi ile ilgili herhangi bir yazılım veya hizmetin yaşadığı güvenlik sorunları, örneğin kullanıcıların cüzdanlarına ve/veya hesaplarına yetkisiz erişim

- Üçüncü tarafların yaşadığı ve/veya üçüncü taraflar tarafından yaşanabilecek olaylar, örneğin hizmet sağlayıcıların iflası, hizmet sağlayıcılara yönelik bilgi güvenliği saldırıları ve üçüncü taraflarca yürütülen sahtekarlık

- Herhangi bir kripto para birimi değişim işleminde önemli derecede riske maruz kalmaktadır. Para birimleri içeren herhangi bir işlem, bir para biriminin fiyatını veya likiditesini önemli ölçüde etkileyebilecek ekonomik koşulların değişme potansiyeli dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere riskleri içerir. Kripto para birimi spekülasyonlarına yapılan yatırımlar, ilgili piyasa değerleri dalgalandıkça keskin artışlara ve düşüşlere de duyarlı olabilir. Bu nedenle, bu tür pazarlarda spekülasyon yaparken sadece risk sermayesi kullanılması tavsiye edilir.

Kripto para piyasaları, bir risk yatırım kanalıdır. Yatırımcılar, yatırım riskleri konusunda farkında olmalıdır. BorsaDEX, kullanıcıların yatırım kazançlarından veya kayıplarından sorumlu değildir. Verdiğimiz hizmet ve bilgiler kullanıcıların kendi araştırmalarını yapmaları içindir; yatırım tavsiyesi değildir.

MALZEME DOĞRULUĞU

Hizmetlerimizde görünen malzemeler teknik, tipografik veya fotoğrafik hatalar içerebilir. BorsaDEX, hizmetlerindeki hiçbir materyalin doğru, eksiksiz veya güncel olduğunu garanti etmez, hizmetlerde yer alan malzemeler üzerinde istediği zaman bildirimde bulunmaksızın değişiklik yapabilir, malzemeleri güncellemek için herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır.

VERGİ YÜKÜMLÜLÜKLERİNE UYUM

Kullanıcılar, eğer varsa kripto para birimi işlemlerinde vergilerin uygulanacağını belirlemekten yalnızca kendileri sorumludur. BorsaDEX veya hizmetlerimize katkıda bulunanlar, kripto para birimi işlemlerine uygulanan vergileri belirlemekten sorumlu değildir.

SON DEĞİŞİKLİK

Bu kullanım koşulları son kez 1 Haziran 2020'de değiştirilmiştir.


Gizlilik Politikası

Bu politika, (kullanım koşullarımızla birlikte), hizmetlerimizi kullanan kişilerin bilgilerini, nasıl kullandığımız, başkalarına ifşa edebileceğimiz koşullar hakkında neden ve ne zaman kişisel bilgi topladığımızın temelini açıklar, belirler ve güvenliğini sağlamak için aldığımız önlemleri açıklar.

Hizmetlerimizi kullanarak, bu politikada açıklanan uygulamaları kabul etmiş olursunuz. Bunun, aşağıda açıklandığı gibi, sağladığınız kişisel bilgilerin toplanmasını ve işlenmesini onayladığını lütfen unutmayın. Bu politikayı zaman zaman değiştirebiliriz, bu nedenle değişiklikleri kabul ettiğinizden emin olmak için lütfen zaman zaman kontrol edin. Hizmetlerimizi kullanmaya devam etmeniz, değişiklikleri kabul ettiğiniz ve kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

GİRİŞ

BorsaDEX gizliliğe değer verir ve arayüzümüzün kullanımı sırasında kişisel verilerin maruz kalmasını en aza indirmek ve mümkün olduğunca ortadan kaldırmak için birlikte çaba gösteririz. Ne BorsaDEX ne de TomoChain sizin anahtarlarınızı, hesap bilgilerinizi veya şifrelerinizi toplamaz, tutmaz veya saklamaz.

BLOCKCHAIN

TomoChain Blockchain de dahil olmak üzere birçok blok zincirinin doğal şeffaflığı nedeniyle, kişilerin TomoChain aracılığıyla yayınladığı işlemlere herkesin erişimine açık olabilir. Bu, genel gönderim adresinizi, alıcının genel adresini, gönderilen veya alınan miktarı ve bir kullanıcının belirli bir işleme dahil etmeyi seçtiği diğer verileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Bir blokzincirde depolanan bilgiler halka açık, değişmez olabilir ve kaldırılması veya silinmesi zor hatta imkansız olabilir. İşlemler ve adresler, kullanıcının kimliği hakkındaki bilgileri açığa çıkarabilir ve bu bilgiyi ya da gelecekte, kolluk kuvvetleri de dahil olmak üzere bunu seçen herhangi bir kişi tarafından potansiyel olarak ilişkilendirilebilir. Kullanıcılar, blokzincirdeki gizlilik ve şeffaflığın nasıl çalıştığını gözden geçirmelidir.

BİLGİ NASIL TOPLANIR

E-posta, twitter veya telegramdan sohbet yoluyla bizimle yazışarak bize kişisel bilgiler verebilirsiniz. Verdiğiniz kişisel bilgiler adınızı, e-postanızı, adresinizi, telefon numaranızı, IP adresinizi, dil tercihinizi ve eriştiğiniz sayfalarla ilgili bilgileri içerebilir. Bize bu bilgileri sağlayarak, kişisel bilgilerinizi bu gizlilik politikasına uygun şekilde kullanmamıza açıkça izin vermiş olursunuz. Hakkınızda sahip olduğumuz bilgileri size destek ve hizmet sağlamak için kullanıyoruz. BorsaDEX, üçüncü taraf web sitelerinde hedefli reklamcılık sağlamak için kullanıcıları izlemez ve bu nedenle Takip Etme (DNT) sinyallerine yanıt vermez.

BİLGİ KULLANIMI

Hakkınızda sahip olduğumuz bilgileri size destek ve hizmet sağlamak için kullanıyoruz.

Sizden aldığımız kişisel bilgileri (1) görüşlerinizi, sorularınızı yanıtlamak ve/veya müşteri hizmetleri sunmak da dahil olmak üzere bizden talep ettiğiniz bilgi veya hizmetleri sağlamak, (2) kullanım ve eğilimleri izlemek ve analiz etmek, hizmetleri kullanma deneyiminizi kişiselleştirmek ve geliştirmek ve (3) rızanızadanışarak başka herhangi bir amaçla kullanabiliriz.

Kişisel bilgiler için saklama sürelerimizi düzenli olarak gözden geçiririz. Kişisel bilgilerinizi, ilgili faaliyet için gerekli olduğu sürece sistemlerimizde tutacağız.

KİŞİSEL BİLGİ PAYLAŞIMI

Kişisel bilgilerinizi kimseye SATMAYIZ ve aşağıda açıklananlar dışında ifşa etmeyeceğiz;

(1) verdiğiniz amacı yerine getirmek için paylaşabiliriz; (2) rızanızla; (3) yasal, koruma ve güvenlik amacıyla; (4) herhangi bir hükümet veya düzenleyici talebe cevap vermek de dahil olmak üzere, herhangi bir mahkeme emri, yasa veya yasal sürece uymak; (5) sözleşmelerimizi, politikalarımızı ve hizmet şartlarımızı uygulamak da dahil olmak üzere, acentelerimiz, müşterilerimiz ve diğerlerinin haklarını korumak; ve (6) bizim için çalışan servis sağlayıcılarımız.

Hizmet sağlayıcılar: Hizmetler ile ilgili işlevleri yerine getirmek için üçüncü taraflarla sözleşme yapabiliriz. Genel olarak, hizmet sağlayıcılar kişisel bilgilerinize yalnızca iş işlevlerini yerine getirmek için gereken ölçüde erişebilir, ancak bu kişisel bilgileri hizmetlerle ilgili işlevlerinin kapsamı dışındaki amaçlar için kullanamaz veya paylaşamaz.

DİĞER SİTELERE BAĞLANTILAR

Web sitemiz çüncü taraf web sitelere veya uygulamalarına bağlantılar içerebilir. Böyle bir bağlantıyı tıklayıp BorsaDEX'ten ayrıldıktan veya üçüncü taraf bir web sitesine veya uygulamaya yönlendirildikten sonra artık bu Politikaya tabi değilsiniz. Bu sitelerde verdiğiniz bilgiler üçüncü tarafın gizlilik politikasına tabidir ve bu üçüncü taraf sitelerin veya uygulamaların gizlilik ve güvenlik uygulamalarından ve politikalarından biz sorumlu değiliz.

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZ VE HAKLARINIZIN GÜVENLİĞİ

Kişisel bilgilerin güvenliğini korumaya kararlıyız. Ancak ağımızın ve sistemlerimizin bütünlüğünü ve güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için attığımız adımların aşılamayacağını garanti edemeyiz.

Belirli durumlarda, aşağıdaki haklara da sahip olacaksınız:

Erişim Hakkı: Hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgilerinizi isteme, bunlara erişim ve kopyalarını isteme hakkı.

Silme Hakkı/Unutulma Hakkı: Kişisel bilgilerinizi sistemlerimizden silmemizi veya silmemizi talep etme hakkı (ancak bu, herhangi bir yasal zorunluluğa uymak için bilgiyi tutmamız gerektiğinde veya bilgilerin herhangi bir yasal hak talebini oluşturmasını veya savunmamızı gerektiriyorsa geçerli değildir).

Bilgilerinizin Kullanımını Kısıtlama Hakkı: Kişisel bilgilerinizi kullanmamızı durdurma veya bunları kullanma şeklimizi sınırlama hakkı.

Veri Taşınabilirliği Hakkı: Sağladığınız bilgileri yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan ve makine tarafından okunabilir bir biçimde iade etmemizi veya teknik olarak mümkün olan başka bir şirkete doğrudan göndermemizi talep etme hakkı.

İtiraz Hakkı: Meşru menfaatlerimiz için nerede kullandığımız da dahil olmak üzere kişisel bilgilerinizi kullanımımıza itiraz etme hakkı.

Yukarıdaki haklarla ilgili talepler şu adrese gönderilmelidir: info@borsadex.com

Talebinizi işleme koymak, destek sağlamak ve/veya promosyonlarımızı gerçekleştirmek ve yerine getirmek için verdiğiniz bilgileri saklayacağız. Destek talep ederseniz, bilgilerinizi altı (6) aydan fazla tutamayacağız. Bir promosyona katılırsanız, promosyon gerçekleştirilinceye ve herhangi bir ödül, ödül veya teklif tamamlandıktan doksan (90) gün öncesine kadar bilgilerinizi koruyacağız. Daha sonra kişisel bilgileriniz silinecektir.

E-POSTA GÜVENLİĞİ

Herhangi bir destek talebiyle göndereceğiniz e-postalarda, asla çalınmasında şüphe ettiğiniz bir bilgi paylaşmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. BorsaDEX, e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

TARAYICI ÇEREZLERİ

Kullanıcılar hakkındaki bilgiler, teknik bir iletişim dosyası (çerez-cookie) kullanarak elde edilebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak internetin kullanımını kolaylaştırır.

Teknik iletişim dosyası, siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

GİZLİLİK POLİTİKASINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER

Bu politikayı zaman zaman değiştirebiliriz. Ayrıca, değişikliğin türüne bağlı olarak ek bildirim de sağlayabiliriz. Herhangi bir değişikliğe itiraz ederseniz, hizmetleri kullanmayı bırakabilirsiniz. Politikada yaptığımız değişiklikler hakkında yayınladıktan veya başka bir şekilde bildirimde bulunduktan sonra hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, güncellenen politikayı kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Bu politikayı düzenli olarak gözden geçiriyoruz. Bu Politika en son 1 Haziran 2020'de güncellenmiştir.